Aktualności (grudniowe)

 

 

Spotkanie Opłatkowe na Oddziale Opieki Paliatywnej

 

 

Trzydziestego grudnia na Oddziale Opieki Paliatywnej odbyło się spotkanie pacjentów i wolontariuszy SOP „Nadzieja”. Aby uczynić nowy rok wyjątkowym, chorym wręczono drobne upominki – między innymi ozdoby i kartki z życzeniami wykonane przez uczniów ze Szkół Podstawowych nr 4 i nr 10 w Będzinie.Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tworzenie prezentów! Wolontariusze zadbali także o to, by pacjenci w miłej atmosferze spędzili ostatnie godziny starego roku – czas upłynął na wspólnym kolędowaniu i graniu w gry planszowe.


Obejrzyj wiecej na Galeria zdjęć. 

 

 

DSC04868


Święty Mikołaj Pamiętał!

 

 

    

Tradycyjnie, jak co roku podopiecznych  Stowarzyszenia odwiedził Święty Mikołaj. Prosto z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa miły wszystkim Gość udał się do łóżek podopiecznych by pogawedzić i obdarować podarkami.

Wciąż pamiętamy Twoją ciepłą wizytę Mikołaju i już tesknimy za kolejną. 

Przybądź znów za rok!

Będziemy czekać. Zapraszamy :)

 

Obejrzyj wiecej na Galeria zdjęć. 

 

DSC04650

 Dzieło Zagłębiowskiej Drużyny Harcerskiej "LEŚNI"

    

Zagłęgbiowska Drużyna Harcerska "Leśni" działająca w Szkole Podstawowej im. Stanisława Polakowskiego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr.1 w Strzyżowicach. W tym roku, to własnie ta  drużyna wraz uczniami szkoły pod troskliwym okiem harcmistrzów i nuczycieli przygotowała piękne i  "milutkie" prezenty dla podopiecznych Stowarzyszenia.

 

Prezenty dotarły do podopiecznych w dniu 6 grudnia 20017 wraz z innymi upominkami Św. Mikołaja.

 

  IMG 20171110 125801 IMG 20171110 130113

 

 

Obejrzyj wiecej na Galeria zdjęć.

 

 

IMG 20170430 122920

SOP "Nadzieja" dla Movember w IBM

    

Fundacja Movember jest jedyną fundacja, która dba o zdrowie meżczyzn w skali swiatowej przez cały rok. Celem fundacji jest powstrzymanie umierania mężczyzn w młodym wieku. W tym roku nasze Stowarzyszenie wzięło udział w akcji Movemeber we współpracy z IBM.  Naszym punkcie konsultacyjnym 5 młodych lekarzy z 6 roku z Ślaskiego Uniwersytetu Medycznego świadczyło konsultacje dla Pracowników IBM udzielajac porad w zakresie leczenia bólu ale również prowadzili badania   wskaźnika BMI, poziomu cukru,  ciśnienia krwi.

 

   20171114 104941(0)

 

Obejrzyj wiecej na Galeria zdjęć.

 

IMG 0218 — kopia

  Pomóż nam pomagać!

Przekaż 1% swojego podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia Opieki Paliatywnej „Nadzieja” KRS: 0000011033Każda złotówka to lepsza pomoc dla szerszego grona chorych!

      

Stowarzyszenie Opieki Paliatywnej „Nadzieja” w Będzinie udziela pomocy medycznej oraz duchowej dorosłym, dzieciom i młodzieży ze schorzeniami ograniczającymi życie, tzn. w terminalnym okresie choroby nowotworowej i chorób przewlekłych.       

 

Pomogliśmy już ponad 10000 chorych w terminalnej fazie choroby nowotworowej, przebywającym zarówno w domach, jak i na Oddziale Opieki Paliatywnej w Będzinie. Nasze wsparcie polega na zakupie leków, żywności, zapewnieniu opieki medycznej, rehabilitacyjnej i socjalnej chorym.

 

                                           

 

 

 

SAM 8477

 

Wspieramy również rodziny w żałobie, zapewniając im niezbędną pomoc psychologiczną i socjalną. Ponadto współpracujemy z okolicznymi Hospicjami Domowymi, a także prowadzimy działalność edukacyjną z dziedziny medycyny paliatywnej.

 

Przekaż darowiznę na rzecz naszych podopiecznych!

     

 

SAM 8548

 

 

                  

Stowarzyszenie Opieki Paliatywnej „Nadzieja” uzy-skało status Organizacji Pożytku Publicznego, dzięki czemu każda darowizna przekazana na rzecz naszych podopiecznych może zostać odliczona od podatku przez darczyńcę!

 

Jeśli chcieliby Państwo dokonać wpłaty na rzecz naszego Stowarzyszenia, prosimy o przelew na konto:

Getin Bank SA 56 1560 1010 0000 9010 0006 1687

 

W imieniu Chorych, którym pomaga nasze Stowarzyszenie, dziękujemy wszystkim darczyńcom za hojne i otwarte serca oraz za nieocenione wsparcie w niesieniu pomocy innym!  

 

Dowiedz się więcej o naszej działalności z zakładki o stowarzyszeniu.

  

180pxx (1)        180pxx (3)        180pxx (2)