2017.06.18 BIKE ATELIER ROAD 2017 w Psarach

 

Obecność grupy medycznej Stowarzyszenia Opieki Paliatywnej "Nadzieja" podczas imprez masowych w Zagłębiu i na Śląsku stała się już standardem. 

Tym razem nasi członkowie i wolontariusze zabezpieczyli medycznie trzynastą edycję zmagań w wyścigu o Puchar Wójta gminy Psary  Bike Atelier Road. Z 22,5-kilometrową trasą zmierzyła się rekordowa liczba 300 miłośników kolarskiej rywalizacji. Jedno okrążenie prowadziło przez Strzyżowice, Górę Siewierską, Twardowice, Najdziszów, Toporowice, Dąbie Chrobakowe, Malinowice i w zależności od kategorii wiekowej pokonywana ona była od 1 do 4 razy. Najbardziej wytrwali zawodnicy pokonali zatem aż 90 kilometrów. 

 

W wyścigu, mimo że z założenia amatorskim, wzięli udział kolarze, którzy w przeszłości królowali na polskich szosach i startowali m.in. w Wyścigu Pokoju, Tour de Pologne, mistrzostwach świata lub igrzyskach olimpijskich, a byli to: Lechosław Michalak, Zbigniew Krzeszowiec, Jerzy Jagieła, Paweł Czopek, Adam Wolański oraz Sławomir Chrzanowski. Ich obecność uświetniła imprezę, podniosła jej prestiż i sprawiła, że przykuła uwagę szerszej publiczności. Cieszymy się, że również mogliśmy tam być! 

2017 psary road blesniewska 073
  

 

 

          2017 psary road blesniewska 054             2017 psary road blesniewska 041             2017 psary road blesniewska 064

 

Obecność grupy medycznej Stowarzyszenia Opieki Paliatywnej "Nadzieja" podczas imprez masowych w Zagłębiu i na Śląsku stała się już standardem. 


Tym razem nasi medycy zabezpieczyli medycznie trzynastą edycję zmagań w wyścigu o Puchar Wójta gminy Psary - Bike Atelier Road. Z 22,5 kilometrową trasą zmierzyła się rekordowa liczba 300 miłośników  kolarskiej rywalizacji.

Pętla prowadziła przez Strzyżowice, Górę Siewierską, Twardowice, Najdziszów, Toporowice, Dąbie Chrobakowe, Malinowice i w zależności od kategorii wiekowej pokonywana ona była od 1 do 4 razy. Najbardziej wytrwali zawodnicy pokonali zatem nawet 90 kilometrów. 

W wyścigu, mimo że z założenia amatorskim,wzięli udział kolarze, którzy w przeszłości królowali na polskich szosach i startowali m.in. w Wyścigu Pokoju, Tour de Pologne, mistrzostwach świata lub igrzyskach olimpijskich – Lechosław Michalak, Zbigniew Krzeszowiec, Jerzy Jagieła, Paweł Czopek, Adam Wolański, czy też Sławomir Chrzanowski. Świadczy to o tym, że impreza cieszy się prestiżem wśród zawodników i dlatego przykuwa uwagę szerokiej publiczności.