W związku z pandemią COVID-19, będącą zagrożeniem przede wszystkim dla osób starszych, chcemy serdecznie podziękować wolontariuszom Stowarzyszenia Opieki Paliatywnej Nadzieja, którzy aktywnie pomagają w tym ciężkim czasie osobą starszym, poprzez pomoc w wynoszeniu śmieci lub robieniu zakupów aby nie musieli być narażeni na ataki koronawirusa.

 

Dziękujemy!

 

IMG 20200505 165003 IMG 20200501 143637

 

 

Serdeczne życzenia spokojnych Świąt Wielkanocnych dla podopiecznych Stowarzyszenia Opieki Paliatywnej "Nadzieja" przesyła młodzież klasy 7a Szkoły Podstawej nr 1 w Sosnowcu im. Mariana Maliny.

        jajko  koszyk  kurczaczki

       swieczka  stroik

 

 

 Walczymy z zagrożeniem COVID-19 

 

Pandemia COVID-19 to wyzwanie, z którym mierzymy się obecnie na każdym kroku, szczególne zagrożenie stanowi jednak dla osób w podeszłym wieku i przewlekle chorych. Ostatnie tygodnie nie tylko dla nas, pracowników medycznych, były więc trudne – nie mniej trosk mają teraz pacjenci i podopieczni hospicjów i oddziałów opieki paliatywnej. Czas pandemii to równocześnie także czas, w którym na każdym kroku spotykamy się z ogromną życzliwością ludzi, chcielibyśmy więc wyrazić ogromną wdzięczność wszystkim tym, którzy sprawili, że nasi pacjenci i podopieczni mogą się czuć bezpiecznie.

Do przykładów takiej życzliwości należy gest wsparcia od firmy S plastic sp. z o.o. ze Studzienic, która przekazała naszemu Stowarzyszeniu produkowane przez siebie przyłbice. Składamy więc wielkie podziękowania dla Pracowników i Zarządu firmy S plastic, a także ich rodzin za tę pomoc będącą wyrazem troski o nas i naszych podopiecznych.

Chcemy też podziękować mieszkańcom Będzina, którzy zaangażowali się w szycie maseczek dla pracowników opieki medycznej, zwłaszcza zaś paniom nauczycielkom ze szkół podstawowych nr 4 i 10, pani Basi, krawcowej z osiedla Warpie, a także księdzu Włodzimierzowi Skocznemu, proboszczowi parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, oraz jego parafianom, którzy ochoczo włączyli się w akcję pomocy.

Dzięki współpracy tak wielu ludzi zgromadziliśmy aż 500 maseczek i 50 przyłbic! Otrzymane środki ochrony indywidualnej trafiły do Oddziału Opieki Paliatywnej będzińskiego szpitala oraz do okolicznych hospicjów: Pro Salute z Będzina, Panaceum z Dąbrowy Górniczej i hospicjum z Czeladzi.

To wszystko nie dotarłoby jednak do nas, gdyby nie pani Krystyna Gabrysiak, wiceprezeska Stowarzyszenia, od której pomysłu i czynu – to ona uszyła pierwsze maseczki – wszystko się zaczęło. Dlatego na koniec chcemy też bardzo podziękować naszej pani Krysi, a także jej rodzinie za – jak zawsze – wielkie i otwarte serce.

 Szanowni Państwo!

W imieniu chorych, członków oraz zarządu Stowarzyszenia Opieki Paliatywnej "Nadzieja" w Będzinie składamy gorące podziękowania Państwu, którzy  obdarzyli nas zaufaniem i uwzględnili Stowarzyszenie w swoich zeznaniach podatkowych za rok 2019.

Przekazane środki finansowe z różnych stron Polski utwierdzają nas w przekonaniu, że nie brakuje ludzi wrażliwych, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka, a w szczególności człowieka w terminalnej fazie choroby nowotworowej.

Pozyskane środki finansowe zostaną wykorzystane zgodnie ze statutowymi celami organizacji i przeznaczone na pomoc osobom chorym na chorobę nowotworową i ich rodzinom. Uśmiech i spokój chorego, to największa nagroda dla osób opiekujących się chorym. To właśnie tacy ludzie jak Państwo, dają drugiemu człowiekowi słabszemu i choremu, nadzieję i miłość.

Stowarzyszenie istnieje dzięki Waszej hojności! a  opieka ofiarowywana  chorym w ostatnim okresie ich życia i ich rodzinom  może być profesjonalna i może obejmować  wszystkie obszary ich życia.

Dziękujemy za wspieranie naszej misji. Dzięki Państwu otrzymujemy zastrzyk nadziei i nowej energii do działania na rzecz bardzo potrzebujących naszego wsparcia osób!

Będziemy Państwu wdzięczni za pamięć i wsparcie w formie 1% podatku w przyszłym roku podatkowym.

      

 

SOP_Serce_ulotka_str_A_v05.jpg

 

 W dniu 13 grudnia na oddziale Opieki Paliatywnej PZZOZ w Będzinie odbyło się spotkanie opłatkowe. Uroczystość rozpoczęła pani kierownik oddziału dr Tatiana Pietrzyńska składając uczestnikom piękne życzenia oraz kapelan świątecznym błogosławieństwem. Pacjenci, wolontariusze i pracownicy oddzialu wspólnie wzięli udział w świątecznej kolacji,  łamali się opłatkiem i wspólnie kolędowali w rodzinnej atmosferze. 

Aby przybliżyć uczestnikom spotkania historię Świąt Bożego Narodzenia niezawodni uczniowie wraz nauczelami szkoły podstawowej nr 10 im. Stanisława Staszica w Będzinie przedstawili Jasełka Bożo-Narodzeniowe. W tegorocznym występie szczególną uwagę zwracały wypracowane kostiumy oraz doskonała oprawa muzyczna zapewniona przez zespół złożony z uczennic szkoły. 


W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Opieki Paliatywnej "Nadzieja" życzymy wszystkim 
WESOŁYCH ŚWIĄT

DSC01228.jpgDSC01273.jpg DSC01246.jpg

 

DSC01214.jpg

 

DSC01192.jpg

 

IMG_20191213_120014.jpg

     

 

 

 

 

 

sdfgbn.jpg

        
 

 

W dniu 6 grudnia jak co roku Święty Mikołaj odwiedził Oddział Opieki Paliatywnej w Będzinie.Biskup spotkał się z podopiecznymi Stowarzyszenia, personekm oddziału i wolontariuszami.Wszyscy chorzy zostali obdarowani upominkami ufundowanymi przez Stowarzyszenie, a także dobrym słowem i radosną zapowiedzą nadchodzącego Bożego Narodzenia. W dalszej kolejności Mikołaj skierował swoje kroki do domów najbardziej potrzebujących podpopiecznych Stowarzyszenia. 

  

20191205_1135490.jpg

   

W Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Będzinie odbył się festyn pod hasłem "pożeganie lata" zorganizowany przez Proboszcza Parafii, ks. Włodzimierza Skocznego. Jak co roku Nasze Stowarzyszenie zabezpieczało tę imprezę od strony medycznej oraz prowadziło akcję promującą profilaktykę choroby nadciśnieniowej oraz cukrzycy. Organizatorzy zapewnili uczestnikom liczne smakołyki: mięsa z grilla, ciasta i pyszną zupę, a także występy artystyczne. Nie zapomniano także o dzieciach na które czekały liczne gry i zabawy. 

unnamed_2.jpg    unnamed_1.jpg    unnamed.jpg

 

IMG_2677.jpg    IMG_2678.jpg

 

W dniu 18 grudnia na oddziale Opieki Paliatywnej PZZOZ w Będzinie odbyło się spotkanie opłatkowe. Uroczystość rozpoczęła pani kierownik oddziału dr Tatiana Pietrzyńska składając uczestnikom piękne życzenia oraz kapelan świątecznym błogosławieństwem. Pacjenci, wolontariusze i pracownicy oddzialu wspólnie wzięli udział w świątecznej kolacji,  łamali się opłatkiem i wspólnie kolędowali w rodzinnej atmosferze. 

Aby przybliżyć uczestnikom spotkania historię Świąt Bożego Narodzenia niezawodni uczniowie wraz nauczelami szkoły podstawowej nr 10 im. Stanisława Staszica w Będzinie przedstawili Jasełka Bożo-Narodzeniowe. W tegorocznym występie szczególną uwagę zwracały wypracowane kostiumy oraz doskonała oprawa muzyczna zapewniona przez zespół złożony z uczennic szkoły. 


W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Opieki Paliatywnej "Nadzieja" życzymy wszystkim 
WESOŁYCH ŚWIĄT

 

 DSC06866 DSC06869 DSC06900

DSC06887 DSC06922 DSC06929

DSC06901 DSC06929 DSC06908

DSC06914 DSC06916 DSC06874

DSC06906 DSC06907 DSC06869

Jednym z najważniejszych filarów działalności Stowarzyszenia Opieki Paliatywnej "Nadzieja" jest bezinteresowna pomoc i zaangażowanie wolontariuszy i współpracowników. Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Stanisława Polakowskiego w Strzyżowicach, uczniowie klasy II - uczestnicy zajęć arteterapeutycznych wraz z prowadzącą Dorotą Pronobis-Kościńską po raz kolejny wsparli naszą działalność przekazując na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia wspaniałe, własnoręcznie wykonane upominki, które trafią do nich już podczas spotkania opłatkowego w oddziale. Serdecznie dziękujemy!!!

IMG 1518