Aktualności

 

 Dziękujemy za 1% podatku!

 

 Szanowni Państwo! 

W imieniu chorych, członków oraz zarządu Stowarzyszenia Opieki Paliatywnej "Nadzieja" w Będzinie składamy gorące podziękowania Państwu, którzy  obdarzyli nas zaufaniem i uwzględnili Stowarzyszenie w swoich zeznaniach podatkowych za rok 2019.

Przekazane środki finansowe z różnych stron Polski utwierdzają nas w przekonaniu, że nie brakuje ludzi wrażliwych, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka, a w szczególności człowieka w terminalnej fazie choroby nowotworowej.

Pozyskane środki finansowe zostaną wykorzystane zgodnie ze statutowymi celami organizacji i przeznaczone na pomoc osobom chorym na chorobę nowotworową i ich rodzinom. Uśmiech i spokój chorego, to największa nagroda dla osób opiekujących się chorym. To właśnie tacy ludzie jak Państwo, dają drugiemu człowiekowi słabszemu i choremu, nadzieję i miłość.

Stowarzyszenie istnieje dzięki Waszej hojności! a  opieka ofiarowywana  chorym w ostatnim okresie ich życia i ich rodzinom  może być profesjonalna i może obejmować  wszystkie obszary ich życia.

Dziękujemy za wspieranie naszej misji. Dzięki Państwu otrzymujemy zastrzyk nadziei i nowej energii do działania na rzecz bardzo potrzebujących naszego wsparcia osób!

Będziemy Państwu wdzięczni za pamięć i wsparcie w formie 1% podatku w przyszłym roku podatkowym.

     

SOP_Serce_ulotka_str_A_v05.jpg

 

13.12.2019  Wigilia na Oddziale Opieki Paliatywnej

 

W dniu 13 grudnia na oddziale Opieki Paliatywnej PZZOZ w Będzinie odbyło się spotkanie opłatkowe. Uroczystość rozpoczęła pani kierownik oddziału dr Tatiana Pietrzyńska składając uczestnikom piękne życzenia oraz kapelan świątecznym błogosławieństwem. Pacjenci, wolontariusze i pracownicy oddzialu wspólnie wzięli udział w świątecznej kolacji,  łamali się opłatkiem i wspólnie kolędowali w rodzinnej atmosferze. 

Aby przybliżyć uczestnikom spotkania historię Świąt Bożego Narodzenia niezawodni uczniowie wraz nauczelami szkoły podstawowej nr 10 im. Stanisława Staszica w Będzinie przedstawili Jasełka Bożo-Narodzeniowe. W tegorocznym występie szczególną uwagę zwracały wypracowane kostiumy oraz doskonała oprawa muzyczna zapewniona przez zespół złożony z uczennic szkoły. 


W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Opieki Paliatywnej "Nadzieja" życzymy wszystkim 
WESOŁYCH ŚWIĄT

DSC01228.jpgDSC01273.jpgDSC01246.jpg

DSC01214.jpg

DSC01192.jpg

IMG_20191213_120014.jpg

 

 

 

06.12.2019  Odwiedziny Mikołaja

 

sdfgbn.jpg

        
 

W dniu 6 grudnia jak co roku Święty Mikołaj odwiedził Oddział Opieki Paliatywnej w Będzinie.Biskup spotkał się z podopiecznymi Stowarzyszenia, personekm oddziału i wolontariuszami.Wszyscy chorzy zostali obdarowani upominkami ufundowanymi przez Stowarzyszenie, a także dobrym słowem i radosną zapowiedzą nadchodzącego Bożego Narodzenia. W dalszej kolejności Mikołaj skierował swoje kroki do domów najbardziej potrzebujących podpopiecznych Stowarzyszenia. 

 

 

20191205_1135490.jpg

   

  

 

Pomóż nam pomagać!

Przekaż 1% swojego podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia Opieki Paliatywnej „Nadzieja” KRS: 0000011033Każda złotówka to lepsza pomoc dla szerszego grona chorych!

      

Stowarzyszenie Opieki Paliatywnej „Nadzieja” w Będzinie udziela pomocy medycznej oraz duchowej dorosłym, dzieciom i młodzieży ze schorzeniami ograniczającymi życie, tzn. w terminalnym okresie choroby nowotworowej i chorób przewlekłych.       

 

Pomogliśmy już ponad 10000 chorych w terminalnej fazie choroby nowotworowej, przebywającym zarówno w domach, jak i na Oddziale Opieki Paliatywnej w Będzinie. Nasze wsparcie polega na zakupie leków, żywności, zapewnieniu opieki medycznej, rehabilitacyjnej i socjalnej chorym.

 

                                           

 

 

 

SAM 8477

 

Wspieramy również rodziny w żałobie, zapewniając im niezbędną pomoc psychologiczną i socjalną. Ponadto współpracujemy z okolicznymi Hospicjami Domowymi, a także prowadzimy działalność edukacyjną z dziedziny medycyny paliatywnej.

 

Przekaż darowiznę na rzecz naszych podopiecznych!

     

 

SAM 8548

 

 

                  

Stowarzyszenie Opieki Paliatywnej „Nadzieja” uzy-skało status Organizacji Pożytku Publicznego, dzięki czemu każda darowizna przekazana na rzecz naszych podopiecznych może zostać odliczona od podatku przez darczyńcę!

 

Jeśli chcieliby Państwo dokonać wpłaty na rzecz naszego Stowarzyszenia, prosimy o przelew na konto:

Getin Bank SA 56 1560 1010 0000 9010 0006 1687

 

W imieniu Chorych, którym pomaga nasze Stowarzyszenie, dziękujemy wszystkim darczyńcom za hojne i otwarte serca oraz za nieocenione wsparcie w niesieniu pomocy innym!  

 

Dowiedz się więcej o naszej działalności z zakładki o stowarzyszeniu.

  

180pxx (1)        180pxx (3)        180pxx (2)