Zjednoczeni w walce z COVID-19

 Walczymy z zagrożeniem COVID-19 

 

Pandemia COVID-19 to wyzwanie, z którym mierzymy się obecnie na każdym kroku, szczególne zagrożenie stanowi jednak dla osób w podeszłym wieku i przewlekle chorych. Ostatnie tygodnie nie tylko dla nas, pracowników medycznych, były więc trudne – nie mniej trosk mają teraz pacjenci i podopieczni hospicjów i oddziałów opieki paliatywnej. Czas pandemii to równocześnie także czas, w którym na każdym kroku spotykamy się z ogromną życzliwością ludzi, chcielibyśmy więc wyrazić ogromną wdzięczność wszystkim tym, którzy sprawili, że nasi pacjenci i podopieczni mogą się czuć bezpiecznie.

Do przykładów takiej życzliwości należy gest wsparcia od firmy S plastic sp. z o.o. ze Studzienic, która przekazała naszemu Stowarzyszeniu produkowane przez siebie przyłbice. Składamy więc wielkie podziękowania dla Pracowników i Zarządu firmy S plastic, a także ich rodzin za tę pomoc będącą wyrazem troski o nas i naszych podopiecznych.

Chcemy też podziękować mieszkańcom Będzina, którzy zaangażowali się w szycie maseczek dla pracowników opieki medycznej, zwłaszcza zaś paniom nauczycielkom ze szkół podstawowych nr 4 i 10, pani Basi, krawcowej z osiedla Warpie, a także księdzu Włodzimierzowi Skocznemu, proboszczowi parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, oraz jego parafianom, którzy ochoczo włączyli się w akcję pomocy.

Dzięki współpracy tak wielu ludzi zgromadziliśmy aż 500 maseczek i 50 przyłbic! Otrzymane środki ochrony indywidualnej trafiły do Oddziału Opieki Paliatywnej będzińskiego szpitala oraz do okolicznych hospicjów: Pro Salute z Będzina, Panaceum z Dąbrowy Górniczej i hospicjum z Czeladzi.

To wszystko nie dotarłoby jednak do nas, gdyby nie pani Krystyna Gabrysiak, wiceprezeska Stowarzyszenia, od której pomysłu i czynu – to ona uszyła pierwsze maseczki – wszystko się zaczęło. Dlatego na koniec chcemy też bardzo podziękować naszej pani Krysi, a także jej rodzinie za – jak zawsze – wielkie i otwarte serce.