Pola Nadziei

zonkile 2

 

Pola Nadziei 2020/2021

 

Stowarzyszenie Opieki Paliatywnej „Nadzieja” włącza się w tym roku w akcję o długiej, bo już dwudziestodwuletniej tradycji. Inicjatywa znana pod nazwą „Pola Nadziei” to ogólnopolska akcja na rzecz hospicjów i ich podopiecznych polegająca na sadzeniu żonkili na znak solidarności z nieuleczalnie chorymi i tworzeniu w ten sposób „pól nadziei”. Wydarzenie odbywa się co roku w okolicy 4 października, czyli Międzynarodowego Dnia Opieki Hospicyjnej. Następnie wiosną, gdy kwiaty zakwitają, organizowane są zbiórki funduszy na pomoc podopiecznym hospicjów, którym towarzyszą najróżniejsze wydarzenia. Każdy ofiarodawca zostaje obdarowany żonkilem właśnie.

 

Do włączenia się w tę akcję pragniemy zaprosić wszystkich, którym nie są obojętni nasi podopieczni. Mamy nadzieję, że mimo trudnego czasu pandemii licznie wesprzecie tę inicjatywę i wspólnymi siłami stworzymy „pola nadziei”. Oczywiście, nie zapominamy o tym, że wyjątkowe czasy wymagają wyjątkowych rozwiązań – jesteśmy przekonani, że nasza propozycja sposobu przeprowadzenia tegorocznej edycji wydarzenia sprawi, że wszyscy zaangażowani będą się czuć bezpieczni, a przy tym niepozbawieni ogromnej satysfakcji, jaką daje niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. Pamiętajmy, że w trudnym czasie pandemii ci najsłabsi szczególnie potrzebują naszego wsparcia.

 

W ramach tegorocznej akcji chcemy zaprosić wszystkich chętnych do utworzenia własnego „pola nadziei” przed siedzibą własnej placówki – na przykład szkoły, przedszkola czy firmy. To doskonała okazja, by zaszczepić – w uczniach czy współpracownikach – idee wolontariatu, uwrażliwić ich na potrzeby innych i przypomnieć, że pomaganie jest piękne i dodaje sił zarówno tym, którym się pomaga, jak i tym, którzy tę pomoc niosą.
Chętnym do włączenia się w inicjatywę „Pola Nadziei” Stowarzyszenie Opieki Paliatywnej „Nadzieja” oferuje:

  • pakiet zawierający cebulki żonkilowe wraz z materiałami informacyjnymi,
  • szkolenie online dla wolontariuszy,
  • zaświadczenia i podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w akcję.

 

Wszystkie instytucje chcące wziąć udział w tegorocznej akcji zachęcamy do przesłania swojego zgłoszenia na adres mailowy: adres

 Już teraz dziękujemy za Waszą aktywność!